Gdy nie ma miejsca na sypialnię

W wielu mieszkaniach zwłaszcza w blokach, rodziny posiadające dzieci skarżą się na brak możliwości wygospodarowania pomieszczenia na sypialnie. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że rodzice swoje miejsce do spania mają w salonie a łóżko sypialniane, to rozłożony narożnik lub kanapa. Jakie są możliwości, aby jednak wygospodarować te kilka metrów na sypialnię.

Pomysł na małą sypialnie

Kiedy posiadamy duży salon, można pokusić się o oddzielenie niewielkiej przestrzeni, aby zrobić niby sypialnię. Łóżka do sypialni posiadają koło 2 metrów długości i 1,50 metra szerokości. Zatem należałoby wygospodarować powierzchnię około 2,50×2,50 metry, to takie minimum aby wstawić jedynie łóżko. Oświetlenie i półki można zawiesić na ścianie, zatem dookoła łóżka pozostaje nam na przejście z trzech stron po około pół metra.
Kolejnym bardzo ciekawym pomysłem jest antresola. w starych kamienicach, gdzie pomieszczenia są wysokie, ponieważ mierzą około 3,5 metra, jest to bardzo często praktykowane rozwiązanie. Antresole można zrobić w zależności od upodobań drewnianą, stalową lub obitą płytą kartonowo-gipsową. Na górę nie zawsze zmieści się łóżko, dlatego często kładzie się sam materac,szafki nocne, oświetlenie. Materac należy wybrać odpowiednio gruby, tak aby nie mieć wrażenia, że śpimy na biwakowej karimacie. Czasami jednak antresola posiada na tyle odpowiednią wysokość, że jesteśmy w stanie wstawić normalne łóżko sypialniane.

Sypialnia – Pomysły na nowoczesne rozwiązanie

W typowych mieszkaniach w bloku, gdzie wysokość pomieszczeń jest standardowa około 2,60 metra również spokojnie można pokusić się o antresolę. Tutaj raczej typowe łóżka do sypialnie nie zmieszczą się, ale sam materac jest równie wygodnym i fajnym rozwiązaniem. Dzięki antresoli zyskujemy dodatkowy metraż.

Super ofertę znajdziesz na https://www.abra-meble.pl/sypialnia/lozka/

Opublikowano w