Odpowiednia pościel do sypialni

Kupując pościele do swojej sypialni, wiele osób kieruje się przede wszystkim ich wyglądem. A przecież nie jest to jedyna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę! Niezwykle istotny jest materiał, z którego wykonana jest pościel. Dobrej jakości materiał ma ogromny wpływ na jakość snu! Wobec tego, jaką pościel warto wybrać?

Pościele z bawełny 

To najchętniej kupowany rodzaj pościeli. Nic dziwnego, gdyż stuprocentowa bawełna skutecznie przepuszcza powietrze, dzięki czemu zapobiega poceniu się, a poza tym dobrze odprowadza wilgoć. Niestety, pościel bawełniana jest bardzo podatna na gniecenie się. Aby temu zapobiec, wielu producentów dodaje do niej domieszkę materiałów syntetycznych.
Istnieją różne rodzaje pościeli z bawełny, różniące się jakością oraz strukturą. Do najbardziej popularnych należy kora, satyna, flanela czy dżersej.

Pościele z wełny

Kolejnym często spotykanym, naturalnym materiałem jest wełna. Jej istotną zaletą jest to, że skutecznie grzeje podczas zimowych nocy, ale świetnie sprawdza się także podczas lata, gdyż świetnie przepuszcza powietrze. Jest to więc świetna pościel do sypialni, niezależnie od pory roku! Ze względu na to, że nie przyciąga kurzu, jest szczególnie polecana dla alergików. Pościel z wełny cieszy się sporą popularnością i stanowi dobrą alternatywę dla pościeli bawełnianej.

Pościele lniane

Len to materiał, który jest ceniony za wysoką jakość. Dobrze chroni przed chłodem, a także zapobiega poceniu się podczas ciepłych, letnich nocy. Nadaje się również dla alergików, gdyż nie wywołuje uczuleń, ma również właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Niestety, ma również istotną wadę – bardzo łatwo się gniecie i ciężko go wyprasować.

Pościele z mikrofibry

To jedyny materiał syntetyczny, z którego warto korzystać! Ma mnóstwo zalet – jest antyalergiczny, zapobiega poceniu się i pozwala skórze oddychać, a poza tym jest bardzo przyjemny w dotyku! Mikrofibra nie jest też tak skłonna do gniecenia się, jak bawełna czy len, dlatego nie wymaga prasowania.

Opublikowano w