Post dr Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej to ostatnio bardzo gorący i modny temat wśród wszystkich, którzy chcą schudnąć, poprawić swój stan zdrowia lub po prostu sprawdzić, czy dieta ta rzeczywiście przynosi tak spektakularne rezultaty.

Na czym polega post dr Dąbrowskiej? To restrykcyjna dieta owocowo-warzywna, która składa się z dwóch etapów. Jej celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie mu wewnętrznej równowagi. Sam efekt odchudzający i zrzucanie kilogramów to efekt uboczny tej diety. Dieta Ewy Dąbrowskiej to zasadniczo dieta lecznicza, która polega na spożywaniu niewielkiej ilości określonych owoców i warzyw.

Jakie są zasady diety dr Dąbrowskiej?

Post dr Dąbrowskiej składa się dwóch etapów. Pierwszy to restrykcyjna lecznicza głodówka, która powinna trwać od kilku do nawet kilkunastu dni. Drugim etapem jest zdrowa dieta oparta na nisko przetworzonych warzywach i owocach właściwych dla naszej szerokości geograficznej. Dieta Ewy Dąbrowskiej ma oczyścić organizm i pomóc mu funkcjonować w prawidłowy sposób. Po zakończeniu głodówki odtruwającej należy przejść na zdrową nisko przetworzoną dietę z dużą ilością owoców, warzyw, roślin strączkowych i ziaren. Założeniem diety dr Dąbrowskiej jest teoria, że możemy przywrócić organizmowi jego zdolność do samoleczenia pod warunkiem, że odpowiednio go oczyścimy i pozwolimy mu pozbyć się wszelkich toksyn. Ponieważ warzywa i owoce są produktami bardzo bogatymi w przeciwutleniacze, to wspomagają one nasz organizm w procesie oczyszczania a także działają na niego odmładzająco i oczyszczająco.

Głodówka w diecie Dąbrowskiej ma na celu uruchomić w organizmie żywienie wewnętrzne. Dzięki niej organizm pozbywa się nagromadzonych złogów wykorzystując je jako źródło energii.

Sprawdź również https://proszezdrowie.pl/sklep/post-dr-ewy-dabrowskiej/

Dlaczego warto przeprowadzać post dr Dąbrowskiej